Układnice
Pełna automatyzacja procesów

Układnice

Układnice magazynowe są urządzeniami służącymi do automatycznego składowania ładunków w magazynie i układania ich na wskazanych miejscach. Zazwyczaj stosuje się je do przemieszczania spaletyzowanych artykułów. Idealnie sprawdzają się w magazynach wysokiego składowania. Układnice przemieszczają się wzdłuż korytarzy regałowych. Załadunek i wyładunek przeprowadzany jest w czasie trwania jednego cyklu pracy maszyny, przez co osiąga większą efektywność. Jednocześnie taki system pozwala na zmniejszenie liczby zasobów potrzebnych do działania.

Układnice można dopasować do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Parametry, które można modyfikować, są powiązane z ładownością, wymiarami, wysokością konstrukcji oraz czasów cykli, dzięki temu pozwalają przystosować urządzenia do warunków panujących w magazynie.

Zalety

automatyzacja procesów

eliminacja błędów ludzkich

tolerancja niskich temperatur

oprogramowanie

Zastosowanie

Układnice regałowe są świetnym rozwiązaniem w dużych magazynach. Dzięki ich zastosowaniu nie ma potrzeby tworzenia pomostów magazynowych na wyższych poziomach, umożliwiających pracownikom dostarczenie towaru na wyższy regał. Układnice doskonale sprawdzają się w magazynach o dużej rotacji spaletyzowanych towarów.

Rodzaje układnic

Układnice bezzałogowe (automatyczne).

Układnice obsługiwane przez wykwalifikowanych pracowników.

Układnice regałowe do magazynu

Układnice magazynowe – urządzenia, które ułatwią pracę w państwa magazynach. Układnice regałowe, służące do transportu wewnętrznego towaru, sprawdzą się zarówno w mniejszych jak i większych magazynach, zastępując w ten sposób pracę wózków widłowych. W magazynach wysokiego składowania układnice obsługują wszystkie poziomy regałów. Przemieszczają się wzdłuż korytarzy, umożliwiając dostęp do każdego z produktów, co za tym idzie, likwidując konieczność instalacji pomostów magazynowych.

Układnice jako serce automatycznego magazynu

Magazyn automatyczny łączy prace układnic i regałów w jeden system, który usprawnia zarządzanie magazynem. Czemu warto inwestować w automatyczne magazyny? Przede wszystkim ze względu na ich wydajność oraz niski koszt utrzymania, nie wymagają one bowiem pomocy pracowników, co za tym idzie, nie trzeba ich ogrzewać czy oświetlać. Wystarczy jedynie stróż doglądający całego systemu. Ich żywotność jest długa, koszty zwracają się już w pierwszych latach użytkowania, po czym zaczyna przynosić zyski. Elementy ruchome ulegające zużyciu można wymienić bez konieczności rozbiórki całego urządzenia. Tak owe systemy magazynowe nie popełniają błędów, a czas wykonywanych przez nie zadań ulega znacznemu skróceniu.

Układnice posiadają udźwig nawet do 1 500 kg, zatem są w stanie obsługiwać regały paletowe, których zastosowanie w automatycznych magazynach daje w efekcie maksymalizację wykorzystywanej powierzchni składowania. System ten, zależnie od potrzeb, można do woli przesuwać po przestrzeni magazynu.
Lean-Tech jako główny wykonawca gwarantuje profesjonalne wykonanie powierzonego nam zlecenia oraz pełną kontrolę nad projektem, począwszy od prac wstępnych, aż po montaż całości u Kontrahenta. Wybierz najlepsze magazyny automatyczne na rynku – produkty, które spełnią wymagania każdej firmy.

LEAN-TECH

ul. Żmigrodzka 81-83/304-305
51-130 Wrocław
NIP: 894 304 00 46

Email

biuro@lean-tech.pl

Telefon

(+48) 71 324 15 70

Księgowość

(+48) 607 399 277

Doradca Techniczny

(+48) 605 400 177

Dział handlowy

(+48) 605 477 644