Transport wewnętrzny – intralogistyka
Linie transportu palet

Przenośniki paletowe – Przenośniki rolkowe: napędzane, grawitacyjne

Specjalnością firmy Lean-Tech jest projektowanie i realizacja systemów transferu międzyprocesowego palet. Celem firmy jest zapewnienie bezpieczeństwa procesu przy maksymalnie jak największej wydajności transportu. Firma Lean-Tech jest producentem oraz integratorem linii transportowych przesuwu palet.

Specjalnością firmy Lean-Tech jest projektowanie i realizacja systemów transferu międzyprocesowego palet. Celem firmy jest zapewnienie bezpieczeństwa procesu przy maksymalnie jak największej wydajności transportu. Firma Lean-Tech jest producentem oraz integratorem linii transportowych przesuwu palet.

Charakterystyka

dopuszczalny ciężar do 1500 kg (na indywidualne projekty przygotowywana jest wersja o większej wytrzymałości)

Transfer palet o wymiarach boku do 1400 mm

Automatyzacja procesu i uruchomienie systemów

Rozwiązania napędzane silnikiem elektrycznym oraz transfer grawitacyjny - Przenośniki rolkowe napędzane i grawitacyjne

Załadunek i odbiór za pomocą wózka widłowego lub paletowego

Zalety

dostosowanie modelu do większości dostępnych rodzajów palet - także o nietypowej budowie i rozmiarach

stała wysoka jakość poparta doświadczeniem ostatnich lat

transfer we wszystkich kierunkach

termin realizacji w zależności od wielkości realizacji - od 8 do 16 tygodni

elastyczność rozwiązań dopasowana do indywidualnych preferencji Kontrahenta

zmniejszenie obciążeń fizycznych pracowników

Dostępne modele urządzeń

Przenośnik rolkowy

Skrzyżowanie

Przenośnik łańcuchowy

Symetryzator

Podnośnik paletowy

Winda

W przypadku kompleksowego kontraktu, firma działa jako integrator projektu, wprowadzając do systemu urządzenia zewnętrzne takie jak:

ETYKIECIARKI

 

OWIJARKI

 

SKANERY KODÓW

Każde wyprodukowane przez firmę urządzenie spełnia wymogi bezpieczeństwa w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy. Dodatkowo każda realizacja posiada kompleksową dokumentację podwykonawczą oraz 24-miesięczną gwarancję. Firma przeprowadza pomiary elektryczne oraz przygotowuje raport, orzeczenie o spełnieniu zasadniczych wymagań Dyrektywy Unii Europejskiej oraz analizę zagrożeń. Następnie wydawana jest Deklaracja Zgodności wraz ze znakiem CE.

Przenośniki rolkowe grawitacyjne

Przenośniki rolkowe grawitacyjne nie maja własnego źródła napędu. Rolki obracają się swobodnie, bez napędu z motoreduktora. Przenośniki rolkowe są wykorzystywane do transportu wewnętrznego kartonów, pudeł, skrzyń lub palet. Przenośnik rolkowy jest napędzany za sprawą ciężaru przenoszonego ładunku i właściwie dobranego kąta nachylenia. Przenośniki rolkowe są doskonałym uzupełnieniem większych systemów transportowych, na które składają się np.: z przenośniki rolkowych, przenośniki taśmowe i przenośniki łańcuchowe.

Zaletą przenośników rolkowych grawitacyjnych jest bardzo niski koszt eksplantacji. Konstrukcja przenośników rolkowych grawitacyjnych jest lekka i solidna, pozwala to na dowolne konfigurowanie systemów i ewentualne doraźne zmiany ustawienia przenośników. Oferta przenośników oferowanych przez Lean-Tech jest szeroka. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia w tym również przenośniki rolkowe grawitacyjne są dostosowane do potrzeb i infrastruktury klienta – ich wysokość i szerokość jest dopasowywana do rodzaju przenoszonych ładunków. W miejscach, gdzie nie można zastosować przenośników rolkowych, grawitacyjnych stosuje się przenośniki napędzane. (Mogłeś nas znaleźć szukając: przenośniki rolkowe grawitacyjne, przenośniki taśmowe, rolkowe przenośniki, taśmowe przenośniki, napędzane przenośniki, przenośnik rolkowy, rolkowe grawitacyjne przenośniki, przenośniki łańcuchowe, przenośników przenośniki, przenośników rolkowych.)

Przenośniki rolkowe napędzane

Przenośniki rolkowe napędzane maja szerokie zastosowanie w transporcie wewnętrznym, mogą być wykorzystywane do transportu małych kartonów i pudełek jak i ciężkich palet. Napędzane przenośniki rolkowe umożliwiają budowanie złożonych sieci transportujących. Przenośniki taśmowe, przenośniki rolkowe grawitacyjne, przenośniki napędzana można dowolnie łączyć i integrować z systemami automatyzacyjnymi. Przenośniki rolkowe mogą być używane razem z systemami czujników oraz liczarkami . Do napędzania przenośników rolkowych napędzanych używa się motoreduktorów lub elektrorolek. (Mogłeś nas znaleźć szukając: rolkowe przenośniki, przenośników rolkowych, przenośniki taśmowe, taśmowe przenośniki, rolkowe napędzane przenośniki, automatyczne systemy, przenośnik taśmowy, napędzane przenośniki rolkowe.)

Transport paletowy

W jaki sposób optymalnie, bezpiecznie i szybko przewieźć palety? Firma Lean-Tech specjalizuje się w dziedzinie transportu wewnętrznego, co więcej, posiadamy 10-letnie doświadczenie w swojej branży. Jesteśmy producentami jak i wykonawcami całych linii przesuwu palet – paletowy transport.

Posiadamy szeroką gamę produktów przeznaczonych do tak owego transportu. W naszej ofercie znajdują się m. in. przenośniki rolkowe, przenośniki łańcuchowe, skrzyżowania, symetryzatory, podnośniki paletowe czy windy. Każde z naszych urządzeń posiada udźwig aż do 1500kg (na życzenie Kontrahenta jesteśmy w stanie zwiększyć maksymalne obciążenie zależnie od potrzeb). Wymiary maszyn są także dostosowane do potrzeb – uniwersalnych palet euro czy palet o nietypowej budowie i rozmiarach. Napędzane są silnikami elektrycznymi jak i za pomocą siły grawitacji. Proces ładunku i zdejmowania palet odbywa się za pomocą wózka widłowego lub wózka paletowego.

Do transportu wewnętrznego palet można wykorzystać nowoczesne roboty Lean Cart. Stworzone przez profesjonalistów z naszej firmy roboty te ułatwia pracę w każdym magazynie, niezależnie od jego wielkości czy przeznaczenia. Są one autonomiczne, ich praca nie wymaga ciągłego doglądu pracowników, co więcej, dzięki zaprojektowanej specjalnie na potrzeby robotów AGV aplikacji Lean App urządzeniom tym można zlecać nieskończenie wiele zadań. Lean Cart oraz Lean App – wszelkie prawa zastrzeżone. (Mogłeś nas znaleźć wpisując: transport palet, przesyłki paletowe, transport morski, przesyłki kurierskie.)

Nasze maszyny spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa dostosowane do aktualnych przepisów. Jako producent oferujemy także 24-miesięczną gwarancję.

 

LEAN-TECH

ul. Żmigrodzka 81-83/304-305
51-130 Wrocław
NIP: 894 304 00 46

Email

biuro@lean-tech.pl

Telefon

(+48) 71 324 15 70

Księgowość

(+48) 607 399 277

Doradca Techniczny

(+48) 605 400 177

Dział handlowy

(+48) 605 477 644