Relokacja linii produkcyjnej – dlaczego ją przeprowadzić ? Współczesny przemysł wymaga ciągłego wdrażania nowoczesnych technologii oraz stosowania efektywnych rozwiązań w produkcji. Czasem wprowadzenie nawet małych zmian powoduje zwiększenie wydajności produkcji. Dlatego też, lider w branży drzewnej zdecydował się na wykonanie relokacji swojej linii produkcyjnej w jednym z zakładów.

relokacja linii produkcyjnej przemysł drzewny

Relokacja linii produkcyjnej- jak ją przeprowadzić ?

Przeprowadzanie relokacji wymaga dokładnego przeanalizowania całego procesu produkcyjnego i przygotowania nowej koncepcji, która przyniesie większe niż zyski i korzyści. Przeniesienie maszyn i urządzeń oraz uzupełnienie linii produkcyjnej o nowe urządzenia trzeba wykonać szybko i profesjonalnie. Relokacja linii produkcyjnej prowadzi do oszczędności więc czas i koszty związane ze wstrzymaniem produkcji są minimalizowane. Zakres prac przy ostatniej przeprowadzonej przez nas relokacji obejmował konstrukcje i dostawę nowych urządzeń transportowych; relokację już istniejących; integracje i uruchomienie całej linii produkcyjnej. Całe zadanie obsługiwaliśmy kompleksowo. Dołożyliśmy starań by od projektu do uruchomienia linii produkcyjnej dopasować się do wysokich wymagań stawianych przez branżę drzewną.

przenośnik rolkowy transfer
relokacja linii produkcyjnej

Relokacja – co zyskasz?

Linia produkcyjna której przeprowadzaliśmy relokacje jest całkowicie zautomatyzowana i nie wymaga obsługi pracowników. Poprawiliśmy proces technologiczny. W porozumieniu z klientem zmieniliśmy kolejność etapów produkcji. Część maszyn (frezarki, nakładarki lakieru i piece do suszenia powłok lakierniczych) musiała zmienić swoje położenie w linii produkcyjnej. Usprawniliśmy linę produkcyjną nowymi przenośnikami rolkowymi, paskowymi, taśmowymi oraz transferami. Relokacje uzupełniliśmy zainstalowaniem nowego oprogramowania i zwiększeniem referencji. Cały proces zakończył się sukcesem – zwiększeniem wydajności i przyspieszeniem procesu produkcji. Automatyzacja procesów produkcyjnych opłaca się każdemu.

Posiadamy bogate doświadczenie w intralogistyce i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w liniach produkcyjnych i magazynach. W naszym zespole są wybitni specjaliści – konstruktorzy, robotycy, automatycy, mechanicy – razem wprowadzimy do twojej firmy najnowsze technologie. Już dziś sprawdź nasza ofertę.