Przenośniki łańcuchowe to rozwiązanie wykorzystywane w transporcie ciężkich ładunków. Ze względu na swoją konstrukcje wykorzystuje się je głównie do transportu palet, skrzyń, kontenerów oraz innych wielkogabarytowych elementów.

Przenośniki łańcuchowe – wytrzymałość

Przenośniki łańcuchowe są bardzo trwałe, mogą przenosić ładunki o wadze nawet do kilku ton. Przenośniki łańcuchowe sprawdzą się w centrach logistycznych i wydziałach konfekcjonowania, w wydziałach spedycji firm produkcyjnych. Przenośniki łańcuchowe to rozwiązanie w transporcie ciężkich ładunków z hal produkcyjnych do magazynów.

rozwiązanie w transporcie ciężkich ładunków – Przenośniki łańcuchowe

Przenośniki łańcuchowe – konstrukcja

Przenośniki zapewniają elastyczność i szeroki wachlarz urządzeń, którymi można je uzupełnić. Przenośniki łańcuchowe uzupełnia się fragmentami przenośników rolkowych a kierunek transportu zmieniają obrotnice i transfery. Urządzenia te zmieniają tor, po którym porusza się ładunek, obracając go i przenosząc na kolejny odcinek linii transportującej.

Konstrukcja przenośników łańcuchowych jest trwała i stabilna, można zastosować w niej podstawę antywibracyjną. Wysokość i długość poszczególnych modułów przenośników można dopasować do potrzeb klienta. Przenośniki łańcuchowe dają elastyczność w doborze ilości cięgien (można zastosować 2-5 cięgien).

Przenośniki łańcuchowe – dodatkowe wyposażenie

Dodatkowym wyposażeniem łańcuchów w przenośnikach są zabieraki oraz nakładki z tworzyw sztucznych lub gumy. Zabieraki zwiększają podparcie ładunku i chronią ładunek przed uszkodzeniem. Konstrukcja przenośników wykonuje się ze stali malowanej proszkowo, stali certyfikowanej lub stali nierdzewnej.

Łańcuchowe przenośniki cechują się niezawodnością, cichą pracą, prostą obsługą i konserwacją. Konstrukcja napędu zapewnia jednakową prędkość na wszystkich cięgnach, więc procesy transportu wewnętrznego przebiegają płynnie i bez zakłóceń.

Ogranicz ryzyko awarii i przestojów do minimum, wprowadzając przenośniki łańcuchowe w transporcie ciężkich ładunków.

Producent przenośników łańcuchowych

Lean-Tech Sp. z o.o.  to firma oferująca systemy transportu wewnętrznego. Posiadamy 10-letnie doświadczenie w projektowaniu, konstruowaniu systemów intralogistyki – dostarczmy całe linie produkcyjne oraz montażowe, przenośniki i układnice magazynowe.

Lean-Tech Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji dopasowanych do potrzeb klienta robotów AGV i wdrażaniu ich w istniejące już systemy logistyczne. Pojazdy autonomiczne AGV Lean Cart wyposażone są w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, nawigacji i lokalizacji, dzięki czemu w pełni spełniają potrzeby Klientów w zakresie Przemysłu 4.0.

Lean-Tech Sp. z o.o. posiada 10-letnie doświadczenie w systemach transportu wewnętrznego. Jako wykonawca oferuje pełną koordynację projektu od przygotowania projektu logistycznego, aż do realizacji. Mogłeś nas znaleźć wpisując: łańcuchowe przenośniki, przenośnik łańcuchowy, przenośniki taśmowe, przenośniki rolkowe, transportu palet, przenośnika łańcuchowego, łańcuchowy przenośnik, rolkowe przenośniki, taśmowe przenośniki, koła łańcuchowe.

Poznaj inne systemy transportu wewnętrznego.