Czwarta rewolucja przemysłowa ma właśnie miejsce. Procesy zostają zautomatyzowane, usprawnione, przyśpieszone. Coraz więcej pomniejszych zadań zostaje zrobotyzowana, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze. Coraz więcej firm stosuje nowoczesne rozwiązania dla przemysłu.

Jakie nowoczesne rozwiązania dla przemysłu zastosować?

Jednym z najlepszych przykładów technologii przemysłu 4.0 są automatyczne magazyny. Połączenie układnic posiadających udźwig do 1500kg i ruchomych regałów paletowych w efekcie daje system magazynowy, który zmienia się wraz z potrzebami klienta. Maksymalizuje on wykorzystanie powierzchni użytkowej, pracuje 24/7, nie wymaga bycia obsługiwanym przez operatora, zatem nie trzeba go oświetlać czy ogrzewać. Redukuje on w ten sposób wszelkie koszty zmienne, osiągając niesamowite wyniki w skali rocznej. Koszty budowy zwracają już w pierwszych latach użytkowania, po czym zaczyna przynosić zyski. Wgrane oprogramowanie jest nieomylne, posiada w swojej pamięci położenie każdego z produktów, ma do nich bezproblemowy dostęp.

Transport w Fabryce 4.0

Nowoczesnym rozwiązaniem w transporcie wewnętrznym są autonomiczne roboty AGV. Bez względu na rozmiar przedsiębiorstwa i branżę, roboty AGV sprawdzą się doskonale w transporcie na powtarzalnych trasach. Są to autonomiczne roboty do przewozu pudełek czy całych palet, eliminujące w transporcie czynnik ludzki. Nasze rewolucyjne urządzenia Lean Cart posiadają maksymalny udźwig to aż 1500 kg, a ich prędkość sięga 4 km/h. Posiadają wbudowane systemy nawigacji i lokalizacji, jak i systemy bezpieczeństwa. Nie potrzebują stałego nadzoru, a poprzez dedykowaną im aplikacje Lean Cart App istnieje możliwość zlecania im nieskończenie wielu zadań. Są one łatwe we wdrożeniu do istniejących już systemów logistycznych bez konieczności wprowadzania zmian.

Idea Przemysłu 4.0 zakłada wdrażanie najnowocześniejszych technologii z zakresu automatyzacji , robotyzacji oraz komunikacji między maszyną a człowiekiem. Ciągłe podnoszenie poziomu technologicznego  w  zakresie procesów logistycznych  przetwórczych rozwija przedsiębiorstwa. Automatyzacja i robotyzacja  produkcji umożliwia lepsze wykorzystanie posiadanych aktywów i minimalizację czasów przestojów.

Lean-Tech jako firma z 10-letnim doświadczeniem oferuje państwu nowoczesne rozwiązania dla przemysłu. Specjalizujemy się w intralogistyce, gwarantujemy profesjonalne podejście do powierzonego nam zlecenia. Wykonane przez nas urządzenia, niezależnie czy są to roboty czy inne środki transportu wewnętrznego, są wykonane z dbałością o każdy szczegół. Jako eksperci w intralogistyce podchodzimy do każdego projektu indywidualnie.