Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami wiadomością o podpisaniu przez nas listu intencyjnego o kooperacji z Politechniką Wrocławską. Nasza współpraca z uczelnią i wspólne wysiłki zaowocowały przyznaniem nam dotacji na realizację wielu wspólnych projektów. Podczas realizacji projektów badawczych korzystamy z doświadczenia i konsultacji naukowych ekspertów z Politechniki Wrocławskiej oraz razem pracujemy nad innowacjami na skalę światową.

Obecnie, w budynkach Geocentrum Politechniki Wrocławskiej przeprowadzane są złożone testy autonomicznych robotów. Testujemy najnowsze funkcje oprogramowania sterującego do robotów AGV Lean-Cart takie jak: autonomiczne planowanie i realizacja tras oraz wykrywanie i omijanie przeszkód.

Doceniamy współpracę z tak utalentowanymi naukowcami przy realizacji projektów i wdrażaniu innowacji technologicznych. Z całą pewnością nasze rozwiązania przyczynią się do rozwoju branży transportu wewnętrznego i będą mogły być wykorzystywane na całym świecie.

W poszukiwaniu uniwersalnego rozwiązania

Przy wsparciu naukowców z Politechniki Wrocławskiej powstał w naszej firmie robot Lean Cart 20.0. Jest to inteligentny robot AGV (Automated Guided Vehicle) do transportu wewnętrznego europalet. Obecna technologia wymagała, aby przestrzenie przemysłowe zostały przystosowane do potrzeb robota przez użycie np. zaczepów lub stojaków, na których układane są palety z towarami, które później transportują roboty. Największe wyzwanie dla konstruktorów stanowiło znalezienie uniwersalnego rozwiązania, które pozwoli na zastosowanie robota w dowolnie wybranym miejscu, bez konieczności wprowadzania zmian w infrastrukturze. Lean Cart 20.0 jest czwartym autonomicznym robotem w rodzinie AGV Lean Cart. Każdy z oferowanych przez naszą firmę robotów AGV jest przeznaczony do innej aplikacji, co daje naszym klientom nieograniczone możliwości.

Wyjątkowy Lean Cart 20.0 – samodzielny, szybki i inteligentny

undefined

Opracowany przez nas model robota Lean Cart 20.0 jest w stanie przenosić towary oraz materiały bez konieczności używania i uzupełniania robota dodatkowymi wózkami lub platformami. To innowacyjne rozwiązanie czyni Lean Cart 20.0 urządzaniem wyjątkowym na skalę światową. Na tym jednak nie kończy się lista zastosowanych przez nas usprawnień. Nasz robot będzie mógł poruszać się wyjątkowo szybko (do 4 km/h) oraz równie szybko ładować towar (w zaledwie 60 – 90 sekund). Dzięki specjalnie zaprojektowanym bateriom będzie także pracować nawet do 72 godzin, bez konieczności ładowania, a waga przewożonych przez niego towarów będzie mogła sięgać aż do 1 tony. Nowy rodzaj robota będzie również mógł zmienić kierunek jazdy w dowolnym momencie. Aby ułatwić mu poruszanie się i wykrywanie przeszkód, zostanie wyposażony w dwie kamery 3D, dwie standardowe kamery oraz trzy laserowe skanery. A w przeciwieństwie do dotychczas stosowanych robotów, dzięki użyciu sztucznej inteligencji, będzie mógł dokonać podziału pomieszczenia na strefy i poruszać się ostrożnie w miejscach, w których będą znajdować się ludzie oraz przyspieszyć tam, gdzie ich nie będzie.

undefined

Produkt już dziś budzi ogromne zainteresowanie wśród potencjalnych klientów, w Polsce i za granicą.