W tym roku specjaliści z branży przemysłowej spotkali się podczas kolejnej edycji Konferencji zorganizowanej przez „Control Engineering Polska”.

Było nam bardzo miło, że w tym roku byliśmy Złotym Partnerem tego wydarzenia.

Tematy, które były poruszane podczas spotkania to:

  • przemysłowy internet rzeczy (IIoT),
  • fabryka przyszłości,
  • wykorzystanie technologii Big Data
  • bezpieczeństwo w sieci

Nasz Kierownik Działu Badań i Rozwoju – Marcin Plewa – opowiedział o
zrobotyzowanym systemie transportu ładunków w obszarze produkcji i magazynowania. Reprezentował także Politechnikę Wrocławską.

Celem jego prezentacji było przedstawienie innowacyjnego rozwiązania wykorzystującego autonomiczne roboty do transportu ładunków (wózki AGV) w obszarze produkcji i magazynowania. Rozwiązanie umożliwia transport np. paletowych jednostek ładunkowych o masie do 1000 kg. System cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa i możliwość działania w otoczeniu człowieka.

To innowacyjny system AGV w obszarze produkcji i magazynu. Wspomniał o współpracy firmy z Politechnika i o realizacji wspólnych projektów badawczych. Również o tym jak wyznaczyć liczbę robotów, by system był wydajny i wykorzystaniu do tego celu modelowania i symulacji narzędziem FlexSim. Obecny roboty drugiej generacji ma zaimplementowany zaawansowany system bezpieczeństwa i sam się dokuje.

fot. http://przemysl40.eu

Zapraszamy na krótką fotorelację z tego wydarzenia: