Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy pomimo nowej rzeczywistości, wykreowanej przez COVID-19 był wielkim wydarzeniem. Uczestniczyło w nim ponad 100 tysięcy osób on-line oraz 3 tysiące gości w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

EKG to największe wydarzenie Gospodarcze w Europie Centralnej. Kongres za swój cel obrał wskazywanie zjawisk i trendów o kluczowym znaczeniu dla przyszłości gospodarki i perspektyw jej rozwoju – to forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, o ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju. Lean-Tech zaprezentował najnowsze technologie w strefie innowacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wzięliśmy również udział w dyskusji podczas panelu  o innowacjach, które pomagają prowadzić biznes w dobie pandemii.W Europejskim Kongresie Gospodarczym wzięli udział czołowi polscy politycy, podkreśla to rangę tego wydarzenia. Premier RP Mateusz Morawiecki komentując, swój udział w kongresie powiedział: „Dziś szczególnie ważne jest uruchomienie wielkich programów inwestycji publicznych i zachęcanie przedsiębiorców do inwestowania”. Szefowa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej wzięła udział w dyskusji o przyszłości miast i polityki miejskiej oraz odwiedziła nas w strefie innowacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. „W ramach polityki spójności będziemy kontynuować inwestycje realizowane za pomocą podobnych programów, jak w kończącej się perspektywie, ponieważ dotychczas wypracowane rozwiązania świetnie się sprawdziły – zapowiedziała minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Europejski Kongres Gospodarczy 2020 oraz wydarzenie towarzyszące European Start-up Days były świetną okazją dla inwestorów i biznesmenów do nawiązania nowych kontaktów biznesowych w swojej branży. Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w kongresie, zapraszamy do obejrzenia retransmisji.