Praca magazyniera nie należy do najlżejszych. Niekiedy ładunek o większej masie musi być przez nich włożony na wysoko ustawioną półkę. Należałoby się zastanowić, jak wysoko pracownik magazynu może umieścić paczkę i o jakiej wadze, bez pomocy maszyny?

Według przepisów BHP, norma podnoszenia ciężarów powyżej obręczy barkowej (np. wkładanie czegoś na półkę położoną nad głową), dla mężczyzn wynosi 21kg, natomiast zasięg składowania paczek przez magazyniera, o przeciętnym wzroście 1,8m, wynosi około 2m. Są to parametry, które nie pozwalają na zbyt efektywny proces magazynowania. Ograniczają także maksymalne wykorzystanie wysokości powierzchni magazynowej.

Z pomocą przychodzi autonomiczny robot Haipick!

Zasięg składowania ładunków przez robota Haipick wynosi aż 6,5m. To spora różnica w porównaniu do człowieka – 4,5m więcej! Robot Haipick jest również w stanie jednorazowo udźwignąć 8 paczek o masie do 50kg każda, co pozwala na przewożenie ładunku o łącznej wadze 400kg. Dzięki Haipick, Twój magazyn może być wykorzystany w 100%, dzięki zwiększeniu maksymalnej wysokości składowania.

Robot porusza się sam i nie potrzebuje operatora, jak w przypadku wózka widłowego. Haipick także się „nie męczy” i nie potrzebuje przerw między przenoszeniem ładunków.
W przypadku robota nie ma obaw o zwichnięcia, nadwyrężenia, które w przypadku pracy człowieka są realnym zagrożeniem dla zdrowia.

Zadbaj o pracowników i efektywną pracę w Twoim magazynie!

Postaw na roboty Haipick!