Czym są roboty AGV?

To nowy inteligentny system pojazdów, do których sterowania nie potrzebny jest już operator. Robot nie męczy się, nie potrzebuje przerw, możemy wygodnie sterować nim za pomocą aplikacji Lean Cart app na naszym smartphonie, komputerze czy tablecie. Roboty AGV to rewolucja w aktualnym transporcie materiałów.

Wyjątkowe cechy robotów

Każdy robot może być indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta. Istnieje możliwość wybrania bryły oraz wymiaru, a także dobranie dowolnego wyposażenie urządzenia. Dodatkowym atutem jest wydajność. Robot transportuje produkty do 1500kg z prędkością sięgającą 1,5m/s. Do budowy platform wykorzystuje się tylko najwyższej jakości materiały.

Co łączy autonomiczne samochody i roboty AGV?

Co łączy autonomiczne samochody i roboty AGV?

Autonomiczne samochody to przyszłość motoryzacji stworzona przede wszystkim dla naszej wygody i komfortu. Podobnie roboty AGV ułatwiają pracę i sprawiają, że jest ona szybsza i przyjemniejsza. Cechą wspólną jest też wykorzystywanie najnowszych technologii w produkcji. Samochody autonomiczne jak i roboty służą do transportu. W pełni bezpieczne – posiadają rozbudowane systemy bezpieczeństwa oraz monitorują otocznie tak, by nie stwarzać żadnego zagrożenia. Roboty dodatkowo stosują złożone układy nadzorujące przestrzeń 2D i 3D. Tak nowoczesna technologia może budzić kontrowersje i nieufność wśród społeczeństwa – z drugiej strony fascynacje i ciekawość. Jednak mnie należy się tego obawiać gdyż przeprowadzone testy dają gwarancje bezpieczeństwa dla człowieka i otoczenia.

Roboty AGV i autonomiczne samochody – różnice

Roboty służą do transportu wewnętrznego materiałów, a samochody ludzi. Roboty wykonują pracę za ludzi by im pomóc i odciążyć, samochody natomiast są dodatkową wygodą. Oszczędność – jeden robot może zastąpić nawet kilku operatorów wózka widłowego; dodatkową wartością dla przedsiębiorcy jest to, że roboty nie korzystają z urlopu  i zwolnień lekarskich. Samochody służą głównie tylko jego właścicielowi, a przez tak nowoczesne technologie nie należą do najtańszych. Z drugiej strony mogą przyczynić się do zmniejszenia rocznej liczby wypadków samochodowych, ponieważ za większość wypadków odpowiada kierowca, a nie technologia. Roboty AGV  dobrze zintegrowane z linią produkcyjną i magazynem poprawiają wydajność całego przedsiębiorstwa, zapewniając bezpieczeństwo pracownikom.

Nowoczesne technologie to przyszłość

Bez względu na to czy nam się to podoba czy nie, rozwiązania dające wygodę prędzej czy później stanął się codziennością, bez której nie będziemy wyobrażać sobie dnia. To dlatego, że lubimy nowe rozwiązania, pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze.