Automatyzacja procesów produkcyjnych przyszłość przemysłu. Inteligentna i zautomatyzowana fabryka, wyposażona w roboty to sposób na podniesienie wydajności oraz obniżenie kosztów produkcji. Rosnąca konkurencja sprawia, że automatyzacja procesów produkcyjnych w najbliższych latach będzie dynamicznie przybierać na sile.

Nasza firma w trakcie swojej 10 letniej działalności zaprojektowała i wdrożyła dziesiątki maszyn usprawniających produkcje u naszych klientów. Z doświadczenia wiemy, że najważniejsze jest dopasowanie maszyn i robotów do specyficznych potrzeb naszych klientów. Automatyzacja procesów produkcyjnych to zmaksymalizowanie udziału maszyn w procesach produkcyjnych przy jednoczesnym minimalizowaniu zasobów ludzkich. Roboty i najnowsze technologie sprawdzają się tam, gdzie procesy produkcyjne są monotonne i powtarzalne.

Automatyzacja procesów produkcyjnych – jak ją przeprowadzić?

automatyzacja robot przemysłowy
Automatyzacja procesów produkcyjnych
robot przemysłowy

                Zwiększenie przychodów przedsiębiorstwa przez obniżenie kosztów produkcji to cel każdego przedsiębiorcy. Kluczem do sukcesu jest dobre wykorzystanie zasobów, którymi przedsiębiorstwo dysponuje oraz ciągłe wprowadzanie ulepszeń. Tylko wtedy twoja fabryka będzie działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Linie produkcyjne, stanowiska montażowe, przenośniki rolkowe napędzane – grawitacyjne, , dźwigi, układnice magazynowe, roboty AGV transportu wewnętrznego – wszystko musi ze sobą współgrać i się uzupełniać. Jesteśmy elastyczni, zapewniamy pełne dopasowanie naszych maszyn i robotów do infrastruktury i potrzeb klienta. Nasze projekty zawsze są tworzone z myślą o indywidualnej specyfice działalności klienta. Dzięki naszym projektom i wdrożeniom klienci zyskują przyspieszenie procesów produkcyjnych oraz daleko idące oszczędności.

Jak zautomatyzować transport wewnętrzny?

Automatyzacja procesów produkcyjnych
Lean Cart 19.1

Wysokie koszty utrzymania pracowników obsługujących wózki widłowe i paletowe skłania do zastanowienia się czym je zastąpić. Roboty AGV Lean Cart pracują samodzielnie transportując materiały i wyroby gotowe po wyznaczonych im trasach. Idealnie łączą linie produkcji, montażu i magazyn. Jest to inteligentny system pojazdów sterowanych automatycznie. Roboty Lean Cart AGV są wyposażone w certyfikowane systemy bezpieczeństwa gwarantujące bezkolizyjność robotów. Zastępując wózki widłowe robotami AGV eliminujemy wypadki związane z błędami człowieka, zyskując oszczędności środków. Roboty posiadają system zarządczy – oprogramowanie nadzorujące i sterujące, niezależne od systemu operacyjnego. System zarządczy pozwala na sterowanie robotem z dowolnego miejsca przez: komputer, smartfon czy tablet.  

Korzyści z automatyzacji procesów produkcyjnych

Wdrażanie nowoczesnych technologii i automatycznych rozwiązań w procesach produkcyjnych daje możliwość rozwoju i podniesienia jakości finalnego produktu. Automatyzacja procesów produkcyjnych to droga do zapewnienia stabilności produkcji i zwiększenia wydajności pracy. Roboty przejmują najcięższe, monotonne i skomplikowane prace, pracując bez przeszkód nawet w ciężkich i szkodliwych warunkach. Technologia wprowadzana do twojego przedsiębiorstwa daje bezpieczeństwo i niezawodność.

Sprawdź naszą ofertę!