Automatyczne magazyny wysokiego składowania

Współczesny rynek logistyczny niesie za sobą coraz więcej wymagań. Na szczęście naprzeciw temu wychodzą automatyczne magazyny wysokiego składowania – organizują przestrzeń w bardzo wydajny sposób. Pozwalają na to, aby żaden metr kwadratowy, możliwy do zagospodarowania, nie poszedł na marne. Praca na ergonomicznie wykorzystanej przestrzeni jest także przyjemniejsza dla samych pracowników i przede wszystkim dużo bardziej wydajna.

Automatyczne magazyny wysokiego składowania – podstawowe informacje

Automatyczne magazyny wysokiego składowania pozwalają na ulokowanie towarów na wysokości do 45 m. Zapewniają przy tym wysoką przepustowość, a co najważniejsze, są bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Ten sposób składowania towarów polecany jest w szczególności firmom posiadającym bardzo duże hale magazynowe. Magazyn automatyczny jest bezobsługowy, a cała dostępna przestrzeń jest doskonale wykorzystana! Lean-Tech jest ekspertem w dziedzinie intralogistyki. Jako integrator systemów magazynowania firmy Dambach, dba o najwyższą jakość swoich projektów.

magazyn wysokiego składowania

Dla kogo automatyczne magazyny wysokiego składowania?

Rozwiązanie to jest dobre dla każdego, ponieważ automatyczne magazyny wysokiego składowania są uniwersalne. Parametry układnicy można bez problemu dostosować do sposobu, w jaki pobierany jest towar, a także do nośności ładunku. Automatyczne magazyny wysokiego składowania nadają się do każdego rodzaju towarów. Zapotrzebowanie na odpowiednią temperaturę jest tutaj bez żadnego znaczenia, ponieważ magazyny mogą służyć w stałej, pokojowej temperaturze, lub temperaturze zmiennej, sterowanej. Idealnie sprawdzą się również w postaci chłodni lub mroźni.

Idealne dopasowanie

Lean-Tech to doświadczona firma, która w stu procentach stara się spełnić oczekiwania swoich Klientów. Dba o najwyższą jakość, a także indywidualne podejście do każdego przypadku. W każdej sytuacji potrzeby są przecież nieco inne. Firma Lean Tech, tworząc każdy nowy projekt, ma na uwadze w szczególności zwiększenie zysków w przedsiębiorstwie swojego klienta oraz optymalizację jego pracy. Zapewnia szybki i efektywny przeładunek nawet bardzo dużej ilości artykułów magazynowych.

Automatyczne magazyny wysokiego składowania jako forma oszczędności

Automatyczne magazyny wysokiego składowania pozwalają także zaoszczędzić Klientowi bardzo dużo pieniędzy. Głównym powodem jest zmniejszenie zapotrzebowania na ilość pracowników. Nie trzeba już zatrudniać tak wielu ludzi, a to pozwala znacznie zmniejszyć koszty firmy. Taki magazyn jest także w stanie pracować nieprzerwanie przez 24/7 i przez cały ten czas być tak samo wydajny. Maszyny współpracują z systemami magazynowymi (np. WMS) i nie popełniają błędów, wystarczy tylko je odpowiednio skonfigurować. Ponadto wydajność tych magazynów zawsze jest na najwyższym poziomie.

Automatyczne magazyny wysokiego składowania – z czego się składają

Automatyczne magazyny wysokiego składowania składają się z regałów, robotów, oprogramowania, układnic i całego systemu innych urządzeń. Elementy te uzupełniają się wzajemnie i współdziałają ze sobą. Układnice to elementy, które zajmują się przenoszeniem towarów z palet. Poruszają się wzdłuż korytarzy regałowych. Podczas jednego przejazdu układnicy przez korytarz regałowy zachodzi wyładunek i załadunek, dlatego niesamowicie zwiększa to wydajność i prędkość pracy. Układnice można dostosować tak, aby idealnie spełniały oczekiwania każdej firmy.

Skontaktuj się z naszym doradcą technicznym, opracujemy idealne rozwiązanie dla Twojej firmy!